صفحه اصلی > اطلاعیه ها 


  چاپ        ارسال به دوست

در هشتمین کارگروه اجتماعی ،فرهنگی،سلامت،بانوان و خانواده استانداری

طرح ممنوعیت تبلیغ کالاها و خدمات آسیب رسان بررسی شد

طرح ممنوعیت تبلیغ کالاها و خدمات آسیب رسان در هشتمین کارگروه اجتماعی ،فرهنگی،سلامت،بانوان و خانواده استانداری با حضور اعضای کارگروه به ریاست معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استاندار در سالن جلسات دفتر استاندار در روز دوشنبه 17 آذر مورد بررسی قرار گرفت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در خصوص ممنوعیت تبلیغات  کالاها و خدمات آسیب رسان که نقش مهمی در برخی  بیماریها از جمله بیماریهای  غیر واگیر دارد مطالبی عنوان کرد. دکتر حسین پور با بیان آمارها در سالهای گذشته تأکید کرد: با مصرف برخی از این اقلام آسیب رسان، بیماریهای غیرواگیر روند افزایشی داشته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گفت: با آموزش و بالارفتن سطح آگاهی افراد جامعه، از مضرات مصرف کالاهای آسیب رسان جلوگیری می شود. دکتر ناجی از دستگاههای فرهنگی درخواست کرد تا اقداماتی در ترویج سبک زندگی سالم انجام دهند و این اراده را بصورت جدی به شکل های مختلف نظیر پخش آگهی،نصب بنر و تیزرهای تبلیغاتی در اذهان عمومی  توصیه کنند.

در این جلسه مقرر گردید ممنوعیت تبلیغ کالاهای آسیب رسان سلامت در رسانه های جمعی و جلوگیری از تبلیغ کالا ها و خدمات آسیب رسان سلامت در سامانه های پیام کوتاه و پیام های صوتی تلفنی ، فضای مجازی و پیام رسانها  اقدام لازم معمول دارند .

همچنین مقرر گردید ممنوعیت تبلیغات محیطی و جلوگیری از القای مصرف کالاها و خدمات آسیب رسان سلامت در سطح استان از طریق عدم واگذاری تابلوهای تبلیغاتی و بیلبوردها جهت تبلیغ کالای های آسیب رسان سلامت در پایانه های مسافربری و مجتمع  های خدماتی و رفاهی  صورت گیرد. همچنین در مراکز نظامی  و انتظامی و خوابگاههای دانشجویی از سرو مواد غذایی مندرج در فهرست جلوگیری گردد.


١٥:١٢ - 1399/11/05    /    شماره : ٢١١٩٧    /    تعداد نمایش : ٥٣خروج